0. Bazewicz Józef Michał. Atlas geograficzny illustrowany Królestwa Polskiego na podstawie najlepszych źródeł opracowany pod redakcją... Warszawa 1907.
Bazewicz Józef Michał. Atlas geograficzny illustrowany Królestwa Polskiego na podstawie najlepszych źródeł opracowany pod redakcją... Warszawa 1907.
Wyd. J.M. Bazewicz, k. tyt. (litografia), map 85 (chromolitografie), s. 118 (druk dwuszpaltowy), [2], 30 cm, opr. wyd. teka pł. ze złoc.
Atlas Polski składający się z mapy Królestwa Polskiego oraz 84 ozdobnych map powiatów wykonanych w chromolitografii, w zakładzie lit. B. A. Bukatego. Mapom powiatów towarzyszą kolorowe widoki charakterystycznych miejsc (pomniki, zabytkowe budynki, kościoły, pałace, ruiny zamków, widoki ogólne, pomniki przyrody) oraz wizerunki strojów ludowych. Mapy i tekst luzem w oryg. tece wydawniczej.
Otarcia płótna i przybrudzenia oprawy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1302