0. [Polska] – „Regni Poloniae et Ducatus Lithuaniae…”. J. de la Feuille. XVII/XVIII w.
[Polska] – „Regni Poloniae et Ducatus Lithuaniae…”. J. de la Feuille. XVII/XVIII w.
Miedzioryt kolorowany; 51,7 x 61,0 (pl. 54,0 x 64,0)
Bardzo rzadka i dekoracyjna mapa ziem Rzeczypospolitej. W lewym dolnym narożniku kartusz tytułowy dekorowany postaciami m.in. żołnierzy i myśliwych, po stronie prawej ozdobny kartusz skalowy. Mapa wydana przez Jacques’a de la Feuille (1668-1719), amsterdamskiego kartografa i wydawcę, który w 1696 r. ożenił się z wdową po Johannesie de Ramie i przejął jego płyty (oferowana mapa to wznowienie mapy de Rama z ok. 1690 r.). Po konserwacji, marginesy dorobione. Bardzo rzadkie. Lit.: K. Kozica, Imago Poloniae (ze zbiorów T. Niewodniczańskiego), t. 2, s. 57, poz. K20/4, il. (tumapa określona jako rzadka)
Ilośc odsłon: 1314