0. [Polska] – „Novissima Poloniae Regni Descriptio”. J. Janssonius. Połowa XVII w.
[Polska] – „Novissima Poloniae Regni Descriptio”. J. Janssonius. Połowa XVII w.
Miedzioryt kolorowany w epoce; 43,5 x 54,0 (pl. 49,0 x 58,0)
Mapa Polski, wraz z Pomorzem i Śląskiem, ozdobiona rozbudowanym kartuszem tytułowym (z Orłem oraz postaciami żołnierzy i chłopów). W prawym dolnym rogu kartusz dedykacyjny od autora mapy, Joannesa Janssoniusa (1588-1664), amsterdamskiego kartografa i wydawcy dla burmistrza Gdańska Mikołaja Pahla (1595-1649), burgrabiego królewskiego (z herbem Pahla). Na odwrocie opis Polski w języku hiszpańskim. Atlasowe składanie (wzmocnione na odwrocie pap.), przedarcia, ślady po owadach i ubytki papieru na marginesach (podklejone i uzupełnione, zwłaszcza w prawym dolnym rogu).
Ilośc odsłon: 1228