0. [Rada Regencyjna – proklamowanie niepodległości] – „Do Mieszkańców stoł. król. m. Krakowa!”. Kraków, 1918
[Rada Regencyjna – proklamowanie niepodległości] – „Do Mieszkańców stoł. król. m. Krakowa!”. Kraków, 1918; 103,5 x 69,5 cm.
Afisz, datowany „10 października 1918 r.”, podpisany przez Prezydium Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa: Jana Kantego Federowicza, Józefa Sare, Józefa Rolle. Dotyczy proklamowania 7 października 1918 r. przez Radę Regencyjną w Warszawie „Zjednoczonej i Niepodległej Polski”. Z tej okazji 12 października 1918 r. zostanie odprawiona uroczysta msza św. w Kościele Mariackim, następnie odbędzie się specjalna sesja rady miejskiej, manifestacje patriotyczne i przedstawienia w teatrach miejskich. Po konserwacji, uzupełnione ubytki pap. w miejscach składania.
Ilośc odsłon: 1120