0. [Niemiecka propaganda] – „Gedrängte Frühjahrsübersicht von Europa im Jahre 1915”
[Niemiecka propaganda] – „Gedrängte Frühjahrsübersicht von Europa im Jahre 1915”. Wyd. L. Gräfe. 1915 r.
Litografia barwna; 55,0 x 70,5 cm (cała plansza)
Satyryczny komentarz odnoszący się do sytuacji w Europie wiosną 1915 r., w początkowym okresie I wojny światowej. Na mapie kontynentu ukazani w sposób karykaturalny przedstawiciele poszczególnych narodów, obok krótkie, wierszowane komentarze w języku niemieckim. Litografia sygnowana „A.K.”, przypisywana Arturowi Kampfowi (1864-1950), malarzowi scen historycznych, później aktywnie popierającemu nazistów. Propagandowa mapa, jedna z serii podobnych wydawnictw, opublikowana przez Lucasa Gräfe w Hamburgu, druk Gebrüder Lüdeking. Na odwrocie naklejona okładka broszurowa mapy. Ślady składania, nieznaczne zagniecenia i zabrudzenia, stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 1076