0. Siennicki Stanisław Józef. [Rękopis]. Opis historyczny rzymsko-katolickiego kościoła Świętej Katarzyny w St. Petersburgu od r. 1763 do 1872. Drugie wyd. z 4 ryc. Warszawa 1872.
Siennicki Stanisław Józef. [Rękopis]. Opis historyczny rzymsko-katolickiego kościoła Świętej Katarzyny w St. Petersburgu od r. 1763 do 1872. Drugie wyd. z 4 ryc. Warszawa 1872. Rękopis, k. tyt. (piórko), s. [92], 35,5 cm, opr. płsk współcz. z tłocz. i złoc. oraz:
Tenże. [Druk]. Opis historyczny rzymsko-katolickiego kościoła Świętej Katarzyny w St. Petersburgu od r. 1763 do 1872. Wyd. 2. Warszawa 1872. Nakł. St. Siennickiego. Druk. Okręgu Naukowego Warszawskiego, s. [8], s. LIV, tabl. ryc. 5 (litografie), 30 cm, opr. płsk współcz. z tłocz. i złoc. oraz tyt. na grzbiecie i licu, oryg. okł. brosz. zach.
Monografia kościoła św. Katarzyny w St. Petersburgu. Rękopis autorski i drukowana druga edycja dzieła. Dzieje budowy kościoła p.w. Katarzyny Aleksandryjskiej w St. Petersburgu, konsekrowanego w 1783 r. W kościele tym spoczął w 1798 r. ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski (sztych z płytą grobowca w dziele). Autorem monografii był Stanisław Siennicki (1834-1897), bibliograf , kolekcjoner, bibliotekarz Cesarskiej Biblioteki Publicznej w St. Petersburgu i Biblioteki Głównej w Warszawie. Rękopis monografii z odręcznym pismem autora, jego poprawkami obrazującymi kolejne fazy redakcji dzieła. Na kaligrafowanej piórkiem karcie tyt. (czarno-czerwonej) herb Klamry Siennickich z dewizą; na odwrocie pieczęć tuszowa i autograf przedstawiciela warszawskiego komitetu cenzury z datą 28.2./11.3.1872 ze zgodą na druk. Karty rękopisu w różnych, przeważnie zbliżonych formatach, miejscami przycięte (bez uszczerbku dla tekstu) i ponumerowane przez autora. Dołączono drugą edycję drukowaną dzieła, z litografiami podług własnych rysunków, autorstwa Władysława Walkiewicza (1834-1900), właściciela zakładu litograficznego w War-
szawie i ucznia Maksymiliana Fajansa. Litografie przedstawiają m.in. widok ogólny kościoła i jego wnętrze. Opr. rękopisu i książki identyczna, wyklejki stylizowane na marmoryzowane. Stan bardzo dobry. Unikat.
Ilośc odsłon: 1543