0. Mikołaj I (1796-1855), cesarz Wszechrosji – Patent na stopień majora kawalerii dla Michała Sierzputowskiego, podpisany w imieniu cesarza przez generała dyżurnego Sztabu Głównego i fliegel-adiutanta, dat. St. Petersburg 10 II 1855
Mikołaj I (1796-1855), cesarz Wszechrosji – Patent na stopień majora kawalerii dla Michała Sierzputowskiego, podpisany w imieniu cesarza przez generała dyżurnego Sztabu Głównego i fliegel-adiutanta, dat. St. Petersburg 10 II 1855. Karta litografowana, 37 x 45 cm.
Z odręcznym podpisem generał-adiutanta i generała dyżurnego Głównego Sztabu (podpis nieczytelny) oraz kontrasygnatą (podpis nieczytelny). Litografia z dwugłowym orłem carskim i licznymi panopliami wokół tekstu. W dolnej części, po obu stronach na dole adnotacje drukowane z ręcznie dopisanymi numerami o zarejestrowaniu dyplomu w odpowiednich ministerstwach. Odbiorcą patentu był Michał Sierzputowski h. Dąbrowa (1832-?), syn Mikołaja, urzędnika Komisji Rady Sprawiedliwości Królestwa Polskiego, i Marianny Dłuskiej. Pieczęć mało czytelna, ślad po poczwórnym złożeniu dyplomu, poza tym stan bardzo dobry. Efektowny dokument dotyczący szlachcica polskiego.
Ilośc odsłon: 1525