0. [Antyfonarz] – Karta z antyfonarza, rękopis iluminowany z barwną miniaturą i inicjałami. XV/XVI w.
[Antyfonarz] – Karta z antyfonarza, rękopis iluminowany z barwną miniaturą i inicjałami. XV/XVI w.
Pergamin, karta w passe-partout o wym. 65,5 x 49, o dwóch światłach 21,5 x 35 cm oraz 22 x 35 cm.
Karta rękopiśmienna wprawiona w passe-partout. Notacja gregoriańska. Karta z antyfonarza, czyli księgi liturgicznej będącej zbiorem antyfon – śpiewów liturgicznych, mocno związanych z obchodzonym świętem. Antyfona „Filiae Jerusalem, venite et vidite martirem cum corona”, śpiewana w liturgii godzin w dni wspomnienia świętych męczenników w okresie od Niedzieli Przewodniej do Zielonych Świątek. Efektowana miniatura wpisana w pole inicjalnej litery F (Filie) ze sceną męczeństwa, nawiązująca do treści i przeznaczenia liturgicznego antyfony. Pozostałe inicjały czerwone. Wielobarwne floratury, szczególnie bogate u dołu strony. Miniatura i bordiury zdobione płatkami złota. Widoczny drobny ubytek karty, przetarcia i uszkodzenia karty przykryte passe-partout. Odbarwienia i drobne zabrudzenia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1235