0. Żeglicki Arnolf Kazimierz. Inwentarz Praw, Statutów, Konstytucyi Koronnych... Warszawa 1782
Żeglicki Arnolf Kazimierz. Inwentarz Praw, Statutów, Konstytucyi Koronnych y W. X. Lit. znayduiących się w sześciu pierwszych tomach Voluminis Legum, niegdyś przez Macieia Marcyana Ładowskiego..., potym przez Jmci X. Andrzeia Józefa Załuskiego... zebrany, a przez x. Arnolfa Kazimierza Żeglickiego... pomno-
żony y do roku 1736 dociagniony. Teraz przez X. Teodora Wagę z potrzebnemi dodatkami y poprawami na nowo przedrukowany. Warszawa 1782. W Drukarni J.K.Mci i Rzeczypospolitey XX. Scholarum Piarum, folio, s. [6], 934, [8], opr. płsk z tłocz. i złoc. na grzbiecie.
E. XXXII, s. 147. Opracowany przez Arnolfa Kazimierza Żeglickiego (1697-1766) rzeczowy inwentarz praw, statutów, konstytucji koronnych i konstytucji Wielkiego Księstwa Litewskiego, zamieszczonych w sześciu pierwszych tomach „Volumina Legum”. Wśród kilkuset haseł ułożonych alfabetycznie znajdują się m.in.: Artykuły wojenne, Broń, Chorągiew, Drukarnie, Fortece, Gospody, Gwardia J.K.Mci, Inflanty, Klasztory, Konie, Miasta, Moneta, Myśliwcy, Piwo, Przywileje, Sądy i Sędziowie, Sejm, Skarb, Trybunały, Urzędy i Urzędnicy, Wino, Wojna, Zamki, Żydzi, O ubiciu szlachcica w karczmie, O okrutnym ucięciu członka itp. Miejscami zbrązowienia i przybrudzenia pap., poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 846