0. Schreber Johann Christian Daniel von. Beschreibung der Gräser nebst ihren Abbildungen nach der Natur. Lipsk 1769
Schreber Johann Christian Daniel von. Beschreibung der Gräser nebst ihren Abbildungen nach der Natur. T. 1. Leipzig (Lipsk) 1769. Bey Siegfried Lebrecht Crusius, folio, k. [7], s. 154, [2], tabl. ryc. 20 (miedzioryty, kolorowe), winiety (miedzioryty), opr. z epoki, płsk.
Wydanie 1. Dzieło botaniczne poświęcone trawom autorstwa J. Ch. D. Schrebera (1739-1810) wybitnego niemieckiego przyrodnika, botanika, zoologa. Oferowany jest tom pierwszy z trzech, dwa kolejne wyszły dopiero po 40 latach w 1810 r. Praca dedykowana cesarzowi Józefowi II. Otwiera ją wprowadzenie do botaniki traw. Dalej następują kunsztownie wykonane tablice miedziorytowe z wizerunkami roślin i szczegółów ich budowy (liście, kłosy, kwiaty, korzenie), do których zamieszczono wnikliwie objaśnienia w tekście. Tablice sygn. „C. L. Crusius sc. 1767”. Opr.: brązowy płsk, grzbiet siedmiopolowy, w polu drugim tłocz. i złoc. tytulatura, w trzecim szyldzik z numeracją tomu, w pozostałych polach tłocz. i złoc. ozdobniki. Na licach pap. marm., brzegi k. barw. Na k. tyt. dawna pieczątka własnościowa: „I. G. Schultz, M. Dr.” Drobne ubytki opr., poza tym stan bardzo dobry. Bardzo rzadkie.
Ilośc odsłon: 731