0. Löhneyss Georg Engelhardt. O hutach i kopalniach. Stockholm und Hamburg 1690
Löhneyss Georg Engelhardt. Gründlicher und aussführlicher Bericht von Bergwercken … Stockholm und Hamburg 1690. Gedruckt in Leipzig bey Christopff Günthern. In Verlegung Gottfried Liebezeits Buchhändlers. Folio, s. [22], 343, frontispis (miedzioryt), tabl. ryc. 16 (miedzioryty rozkł., sygn.: J. Wichmann), opr. perg. z epoki.
Egz. z księgozbioru Władysława Jana Grabskiego (wpis własnościowy). Jedno z najważniejszych dzieł naukowych XVII w. dotyczących górnictwa i hutnictwa żelaza, srebra, miedzi i innych metali, będące rozwinięciem pracy naukowej G. Agricoli. Obejmuje historię kopalnictwa, sposoby zakładania kopalni i hut, sposoby wydobycia rud oraz przepisy prawne z tym związane. Dzieło ilustrują efektowne ryciny przedstawiające pracę w dawnych kopalniach i hutach. Wł. J. Grabski (1901-1970), pisarz, publicysta i poeta, wybitny kolekcjoner i znawca dawnych ksiąg i rycin, syn Władysława Grabskiego, ministra i premiera RP. Przybrudzenia oprawy, zbrązowienia pap., naderwania i przybrudzenia 1 ryciny. Stan dobry. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 715