0. [Królowie Francji]. Larmessin Nicolas. Paryż 1714
[Królowie Francji]. Larmessin Nicolas. Les augustes représentations de tous les roys de France depuis Pharamond jusqu’à Louys XV dit le Grand [sic!] à présent regnant. Paris 1714 (właściwie po 1 września 1715). Chez F. Hurand, tabl. ryc. 65 (miedzioryty), 18,5 cm, opr. nieco późniejsza, skórzana.
Poczet królów Francji od legendarnego Faramunda do młodocianego Ludwika XV (wśród nich portret
Henryka Walezego). Autorem wykonanych według jednego schematu 64 portretów (wizerunek władcy w medalionie, poniżej herb i opis panowania po francusku) był grafi k francuski Nicolas (II) de L’Armessin
(Larmessin, 1632-1694), ze znanej rodziny paryskich rytowników i wydawców. Ostatni z portretów z wizerunkiem Ludwika XV niesygnowany. Na k. tyt. data 1714. Uwzględnienie w tytule i wśród portretów
Ludwika XV jako króla wskazuje, że edycja ukazała się po śmierci Ludwika XIV, po 1 września 1715 r. Opr.: brązowa skóra marm, na grzbiecie tłocz. i złoc. ozdobniki, na wyklejkach pap. marm., brzegi k. barw. Drobne otarcia opr., miejscami nieznaczne przebarwienia na k., poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 703