0. Podróż dookoła świata. Anson George. Amsterdam 1749
Anson George. Reize rohdsom de werreld, gedaan in de Jaaren 1740 tot 1744, door den heere George Anson, opperbevelhebber over een esquader engelsche schepen op een expeditie naar de Zuidsee opgefteld uit de Journaalen en andere Papieren van den Hoog Ed. George Lord Anson zelven en onder zyn Opzigt uitgegeven door Richard Walter... Tweede druk. Amsterdam 1749. I. Tirion, 4°, s. [24], 384, tabl. ryc. i map 34 (miedzioryty, w tym 33 rozkł.), dwie winietki ryt. z portretami (miedzioryty, sygn.: J. Folkema in. et sculp. 1748), opr. z epoki płsk.
Wydanie 2. holenderskie (wyd. polskie 1962). Dzieje słynnej wyprawy odkrywczej, a także pamiętnik
ze służby w marynarce brytyjskiej admirała George’a Ansona (1697– 1762). Była to podróż dookoła świata, wzdłuż wybrzeży Afryki, przez Ocean Indyjski i wyspy Pacyfiku, do południowej Kalifornii
i Meksyku, a następnie wzdłuż wybrzeży Peru i Patagonii, przez Atlantyk do Anglii. Mapy rozkładane (m.in. mapa świata i morska mapa wybrzeży Kalifornii), plany, widoki, sylwetki okrętów, bitwy morskie, sceny rodzajowe. Egz. nieobcięty, z szerokimi marginesami, drukowany na grubym papierze, odbitki mocne. Drobne spękania i ubytki grzbietu. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1082