Teka Wileńska wydawana przez Jana ze Śliwna (Adama Honorego Kirkora). T. 5. Wilno 1858. Druk A. Marcinkowskiego, s. 395, [28], 25-64; 49-80; [1], portret 1 (litografia, uszkodzona), 24 cm, opr. płsk z tłocz. i złoc.
Całość obejmowała 6 tomów wydanych w latach 1857-1858. Tom 5-ty jednego z najważniejszych pism wileńskich XIX wieku, zamieszczającego prace historyczne, opisy krajoznawczo-historyczne z elementami etnografii, prace z zakresu historii sztuki polskiej, życiorysy, utwory literackie wierszem i prozą. Tom zawiera m.in.: Zdanie sprawy o Tatarach Litewskich (Antoni Muchliński); Od Merecza do Kowna (Stanisław Morawski); X. Marcin Poczobut (Michał Baliński); Wiadomość historyczna o zamkach, horodszczach i okopiskach starożytnych na Litwie i Rusi Litewskiej (Konstanty Tyszkiewicz); Jan Chodźko, obrazek życiorysowy z portretem (Dominik Chodźko). Ostatnich 29 kart z podklejeniami naderwań pap., portret uszkodzony, zażółcenia pap. Efektowna oprawa.
Ilośc odsłon: 1025