Schweiger-Lerchenfeld Amand. Geografia powszechna illustrowana. Przełożył i uzupełnił dr Karol Jurkiewicz. Dzieło ilustrowane 517 illustracyami. T. 1-2. Warszawa 1897. Nakład Maurycego Orgelbranda, s. [2], 701, [3]; [8], 495, [1], liczne ilustr. w tekście, 27 cm, opr. wyd. pł. czerwone z bogatymi złoc. i tłocz.
Egzemplarz z księgozbioru Walentego Ciesielskiego (pieczątki). Przekład niemieckiego dzieła „Die Erde in Karten und Bildern”. Tekst tłumaczony i uzupełniony o opis niektórych krajów słowiańskich i bieżące dane statystyczne przez przyrodnika i mineraloga Karola Jurkiewicza (1822-1908). Ukazało się w sławnej warszawskiej oficynie Maurycego Orgelbranda (1826-1904), księgarza i nakładcy dzieł wydawanych w starannej szacie graficznej. Szczegółowe omówienie geografii fizycznej, opis poszczególnych kontynentów i państw, handlu zagranicznego, komunikacji lądowej i morskiej, rozwoju poczty i linii telegraficznych. W tekście liczne ilustracje. Jednolita oprawa wydawnicza wykonana w warszawskiej introligatorni Mordki Silbersteina (sygnowana ślepymi tłokami): płótno czerwone z bogatymi złoceniami i tłoczeniami na grzbiecie i przedniej okładce. W obu tomach naddarcia, przetarcia i zabrudzenia oprawy, bloki poluzowane, na kartach zabrudzenia i charakterystyczne zażółcenia. Rzadki wariant oprawy wydawniczej.
Ilośc odsłon: 1109