0. Czajkowski Michał. Pisma. T. 1-11. Lipsk 1862-1908.
Czajkowski Michał. Pisma. T. 1-11. Lipsk 1862-1908. F.A. Brockhaus (Biblioteka Pisarzy Polskich, t. 13-20, 32, 64, 65), s. XXX, [2], 270; XIV, [2], 201; XIII, [3], 298; XVII, [3], 298; XVII, [1], 369; [4], 210; [4], X, [2], 274; [8], 262; [8], 256; [8], 304; [6], 282, 18 cm, opr. ppł. z epoki (t. 1), oryg. okł. brosz. (t. 2-11).
Dzieła literackie Michała Czajkowskiego (1804-1886), działacza niepodległościowego znanego jako Sadyk Pasza, organizatora w Turcji legionu do walki z Rosją, pisarza, przedstawiciela szkoły ukraińskiej polskiego romantyzmu. Poszczególne tomy pochodzą z różnych wydań, ukazujących się cyklicznie i często wznawianych: t. 1: Wernyhora. Wieszcz ukraiński. Powieść historyczna z roku 1768. Wyd. 3 przejrz. i popr. (1862); t. 2: Kirdżali. Wyd. 2 popr. i przejrz. (1900); t. 3: Powieści kozackie i gawędy. Wyd. 2 popr. i przejrz. (1863); t. 4: Owruczanin. Wyd. nowe podług wyd. 2 popr. i przejrz. przez autora (1908); t. 5: Stefan Czarniecki. Wyd. nowe (1898); t. 6: Hetman Ukrainy (1900); t. 7: Koszowata i Ukrainki. Wyd. nowe (1899); t. 8: Anna. Wyd. nowe, poprawne. Pomnożone dodatkiem pism ulotnych Ludwiki Śniadeckiej (1900); t. 9: Dziwne życia Polaków i Polek. Dzieło po raz pierwszy wyd. (1900); t. 10: Bułgaria (1900); t. 11: Nemolaka (1900). W t. 1 k. przedtyt. luzem z zagięciami i miejscami zbrązowienia, otarcia opr., szczególnie przy krawędziach, tytuł ze złoceniami na grzbiecie. Okł. brosz. w t. 3 i 4 lekko uszkodzone, luzem i z zagięciami. Drobne przykurzenia i otarcia na niektórych pozostałych opr. brosz. Wewnątrz egzemplarze czyste i nierozcięte. Stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 993