Wyspiański Stanisław. Skałka. Dramat w trzech aktach. Kraków 1907. Bolesław Śmiały. Dramat w trzech aktach. Kraków 1903.
- 460,00 PLN
- d••••••i
- 440,00 PLN
- 420,00 PLN
- d••••••i
- 400,00 PLN
- 380,00 PLN
- GZ
- 360,00 PLN
- 340,00 PLN
- d••••••i
- 320,00 PLN
- 300,00 PLN
Wyspiański Stanisław. Skałka. Dramat w trzech aktach. Kraków 1907. Odbito w Drukarni W. L. Anczyca i Spółki. Skład Główny w Księgarni G. Gebethnera i Spółki, s. 69, [1]; adl.:
Wyspiański Stanisław. Bolesław Śmiały. Dramat w trzech aktach. Kraków 1903. Nakładem autora. Odbito w Drukarni Uniwersytetu Jagiellońskiego, s. 104, [4], 21 cm, opr. z epoki pł. ze złoc. tyt. na licu.
Poz. 1 i 2 – wydania 1. Dwa utwory S. Wyspiańskiego poświęcone problemowi konfliktu Bolesława Śmiałego ze świętym Stanisławem.„Bolesław Śmiały” po raz pierwszy został wystawiony w Krakowie w maju 1903 r. z inicjatywy Józefa Kotarbińskiego. To pierwszy utwór Wyspiańskiego, którego wydanie książkowe sygnalizowano afiszami. Realizacja teatralna dramatu, do którego sam Wyspiański przygotował scenografię i kostiumy, zaskoczyła swym nowatorstwem, była najpełniejszym wyrazem oryginalności autora jako artysty teatru. Dramatu „Skałka” Wyspiański nie zdążył wystawić (umarł w 1907 r.). Nieaktualny wpis własnościowy. Stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 868