[Chopin Fryderyk]. Kobylańska Krystyna. Chopin. Antologia poetycka. Fryderyk Chopin natchnieniem poetów. W setną rocznicę śmierci opracowała [...] członek Komisji Naukowej Instytutu Fryderyka Chopina. Warszawa 1949. Nakładem Księgarni Wydawniczej W. Galster i Ska, s. 420, [1], XIX, [3], liczne ilustr. w tekście, 23 x 25 cm, opr. wyd. pł., zach. okł. wyd. brosz.
Egz. nr 135 – jeden z 200 egzemplarzy bibliofilskich, numerowanych, na papierze bezdrzewnym. Zbiór utworów poświęconych Chopinowi wydany z inicjatywy Instytutu Fryderyka Chopina w Warszawie w setną rocznicę śmierci kompozytora. Okładkę i układ graficzny projektował Tadeusz Gronowski. Książka zawiera wiersze, pieśni, wzmianki o Chopinie w różnych wierszach, ilustracje poetyckie i impresje na tle utworów Chopina oraz przekłady. Przetarcia płótna opr. (naprawiane), poza tym stan bardzo dobry.
Ilośc odsłon: 918