0. Chodźko Ignacy. Pamiętniki kwestarza. Z dwunastoma rycinami E.M. Andriollego. Wyd. 2. Warszawa 1901.
Chodźko Ignacy. Pamiętniki kwestarza. Z dwunastoma rycinami E.M. Andriollego. Wyd. 2. Warszawa 1901. Gebethner i Wolff, s. [4], 262, [2], tabl. ilustr. 12, 22,5 cm, opr. pł. z tłocz. i złoc.
Najpoczytniejsze dzieło Ignacego Chodźki. Cykl nowel zaprawionych humorem, często rubasznym, ukazujących galerię oryginalnych postaci zamieszkujących dwory i dworki kresowe. 12 ilustracji wg rysunków M. E. Andriollego, jednego z najważniejszych ilustratorów polskich drugiej połowy XIX w. (obok J. Kossaka i W. Gersona). Oprawa bogato zdobiona, reperowana, zabrudzona. Nowe wyklejki. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 899