[Encyklopedia]. Trzaski, Everta i Michalskiego Leksykon Encyklopedja Powszechna Ilustrowana w jednym tomie, opracowany pod redakcją Stanisława Lama. A-Z. 4200 ilustracyj, 68 map, 27 planów i 17 tablic jedno i wielobarwnych. Warszawa, Wydanie nowe. Nakładem Księgarni Trzaski, Everta i Michalskiego, s. [4], kolumn 2652, liczne ilustr., mapy, plany w tekście i na tabl. (w tym kolor. i rozkł.), 25 cm, opr. wyd. płsk. czarny ze złoc., futerał ochronny.
Bogato ilustrowany leksykon ogólny obejmujący kilkadziesiąt tysięcy haseł z różnych dziedzin wiedzy. Luksusowa oprawa wydawnicza: półskórek czarny, grzbiet płaski ze złoconą tytulaturą i sygnetem wydawnictwa TEM, futerał ochronny. Drobne otarcia skóry oprawy i niewielkie pęknięcie dołu grzbietu, przedarta i klejona ze szkodą dla tekstu strona, ubytek dolnego rogu ostatniej karty ze szkodą dla tekstu. Poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 784