0. [opr. luksusowa R. Jahody] Tocqueville Alexis de. De la démocratie en Amérique. Paris (Paryż) 1888.
Tocqueville Alexis de. De la démocratie en Amérique. Dix-septième édition. Revue avec le plus grand soin et augmentée de la préface mise en tête des œuvres complètes. Tome troisième. Paris (Paryż) 1888. Calmann Lévy, s. [4], 575, 21 cm, opr. luksusowa R. Jahody, skóra ze złoc. na grzbiecie i licu, brzegi k. złoc.
Jeden z tomów słynnego dzieła Alexisa de Tocqueville’a „O demokracji w Ameryce” wydanego po raz pierwszy w latach 1835-1840, zawierającego analizę polityczną amerykańskiego społeczeństwa. Oprawa luksusowa wykonana w pracowni Roberta Jahody (sygnowana pieczątką): skóra w kolorze brązowym, grzbiet podzielony na pięć pół, w jednym polu złocona tytulatura, obie okładki zamknięte pojedynczą złotą linią, brzegi kart złocone, papier wyklejek marmurkowany. Drobne otarcia oprawy, stan dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 846