Ratajski Cyryl. Mowy 1922-1928. Poznań 1929.
Ratajski Cyryl. Mowy 1922-1928. Poznań 1929. Czcionkami Rolniczej Drukarni i Księgarni Nakładowej T.Z.O.P., s. [6], 253, [1], 18,5 cm, opr. wyd. pł. z bogatymi złoc. na grzbiecie i okładkach.
Zbiór ponad 50 mów okolicznościowych wygłoszonych przez Cyryla Ratajskiego (1874-1942) – polityka, wieloletniego prezydenta Poznania, ministra spraw wewnętrznych w rządzie Władysława Grabskiego, w latach 1940-1942 Delegata Rządu RP na Kraj. Oprawa wydawnicza projektu Jana Kuglina wykonana w introligatorni Rolniczej Drukarni i Księgarni Nakładowej w Poznaniu: płótno czerwone z bogatymi złoceniami na grzbiecie i obu okładkach. Grzbiet nieco wyblakły, płótno miejscami zakurzone, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 790