Polska na morzu. Praca zbiorowa pod redakcją J.I. Targa. Z przedmową Ministra Przemysłu i Handlu gen. dr. Ferdynanda Zarzyckiego. Warszawa 1935
Polska na morzu. Praca zbiorowa pod redakcją J.I. Targa. Z przedmową Ministra Przemysłu i Handlu gen. dr. Ferdynanda Zarzyckiego. Warszawa 1935. Główna Księgarnia Wojskowa, s. XIV, [1], 235, tabl. portretów i ilustr. 16 (w tym 11 barwnych), liczne ilustr. w tekście, 31,0 cm, opr. wyd. wyk. w zakładzie introligatorskim Bolesława Zjawińskiego, pł. szare z tłocz. i złoc.
Jedna z czołowych pozycji albumowych wydanych w okresie międzywojennym. Bogato ilustrowana księga pamiątkowa prezentująca dokonania Polski w zakresie polityki morskiej (zawiera m.in. rozdziały: Walka o morze; Polska nad Bałtykiem; Polskie porty morskie; Polska marynarka wojenna; Polska marynarka handlowa; Morze w sztuce polskiej; Polskie rybactwo morskie; Liga Morska i Kolonialna; Polski sport morski). Całkowite opracowanie graficzne Atelier Girs-Barcz. Oprawa wydawnicza wykonana w zakładzie introligatorskim Bolesława Zjawińskiego w Warszawie: płótno szare z tłoczeniami i złoceniami. Niewielkie zabrudzenia oprawy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 767