Piłsudski Józef. Pisma zbiorowe. T. 1–10 ( w 10 wol.). Wydanie prac dotychczas drukiem ogłoszonych. Warszawa 1937. Instytut Józefa Piłsudskiego, s. XVI, [1], 291, VIII, [1], tabl. 1; 300, VI, [1], tabl. 1; 299, VII, [1], tabl. 2 (jedna rozkł.); 402, X, tabl.8 (7 rozkł.); 297, X, tabl. 1; 217, V, [1]; 217, V,[1], tabl. 2 (jedna rozkł.); 336, XLVI, tabl. rozkł. 1; 332, VIII, tabl. rozkł. 1; 209, [2], tabl. portretów 9 (w t.1-9), 23,5 cm, opr. szare pł. z bogatymi srebrnymi zdobieniami i tyt. na licu i grzbiecie.
Zbiór pism Józefa Piłsudskiego z lat 1885 – 1935 opracowany przez Leona Wasilewskiego, Wacława Lipińskiego i Kazimierza Świtalskiego. Całość poprzedza przedmowa Walerego Sławka, prezesa Instytutu Józefa Piłsudskiego. T. 7. dotyczący wojny 1920 r., został bogato zilustrowany rozkładanymi planami bitew oraz faksymiliami rękopisów. T. 10 to przewodnik po wydawnictwie, zawierający wykaz tytułów z odnośnikami do poszczególnych tomów oraz indeksy: rzeczowy, nazwisk i miejscowości. Na początku każdego z tomów 1-9 portrety Marszałka na kredowym papierze. Efektowna oprawa w szare płótno, na licu tłoczony srebrem portret, insygnia władzy marszałkowskiej i tytulatura. Stan bardzodobry.
Ilośc odsłon: 780