Mereżkowski Dymitr Siergiejewicz. Napoleon. Z oryginału przełożył Paweł Hulka-Laskowski. Warszawa [1930].
Mereżkowski Dymitr Siergiejewicz. Napoleon. Z oryginału przełożył Paweł Hulka-Laskowski. Warszawa [1930]. Trzaska, Evert i Michalski, s. 326. tabl. ilustr. 31, 24,5 cm, opr. pł. wyd. ze złoc. i tłocz.
Biografia cesarza Napoleona napisana przez Dymitra Mereżkowskiego (1866-1941) – rosyjskiego poetę, krytyka i publicystę. Książka, ozdobiona licznymi ilustracjami naklejonymi na oddzielne tablice, składa się z dwóch części: Życie Napoleona i Napoleon-człowiek,zawiera także obszerne omówienie opinii współczesnych o cesarzu. Oprawa wydawnicza: płótno czerwone, na grzbiecie i licu złocona tytulatura oraz ozdobniki charakteryzujące epokę (panoplia, wieniec laurowy, Orzeł cesarski, litera „N”). Drobne przetarcia krawędzi, liczne rdzawe plamki (nie obejmują tablic), stan ogólny dobry.
Ilośc odsłon: 1017