0. Leśniewski Paweł Eustachy. Obraz świata pod względem... T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1852-1853.
Leśniewski Paweł Eustachy. Obraz świata pod względem geografii, statystyki i historyi wszystkich krajów skreślony podług najlepszych źródeł. Z mappami, herbami wszystkich państw i rycinami. Wydanie drugie poprawione, pomnożone i do najnowszych czasów doprowadzone. T. 1-2 (w 2 wol.). Warszawa 1852-1853. Nakładem S.H. Merzbacha, s. 754, V, mapy 2 (litografie rozkł.); [4], 799, XII, tabl.ryc. 1 (staloryt), mapa 1 (litografia rozkł.), drzeworyty w tekście, 21,5 cm, opr. współcz. jednolita płsk. z tyt. i złoc. na grzbiecie.
Wydanie 2. E. II, 581 (nie precyzuje ilości map i rycin). Wydanie pierwsze opracowane zostało w 1843 r. przez Tomasza Dziekońskiego (E. I, 438). Opis świata oparty o dzieła geograficzne Gallettego i Cannabicha, Chaucharda, Müntza, obejmujący historię Ziemi oraz obszerną charakterystykę państw pod względem geograficznym, historycznym i gospodarczym. T. 1: Wielka Brytania, Irlandia, Hiszpania, Portugalia, Francja, Belgia, Holandia, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Watykan. T. 2: Cesarstwo Austriackie, Prusy, Dania, Szwecja, Norwegia, Rosja, Królestwo Polskie, Turcja, Królestwo Greckie, Ameryka, Kanada, Meksyk, Peru, Chile, Brazylia, Australia i Oceania oraz wybrane kraje Azji i Afryki. Informacje o Polsce uwzględniające opis warunków geograficznych, mieszkańców (pochodzenie, przemysł, religia, nauka i sztuka), szkic historyczny Warszawy (z widokiem Kolumny Zygmunta) oraz krótki rys naszej historii. Dwie litografowane mapy świata, jedna mapa AmerykiPółnocnej, 1 stalorytowy widok, drzeworyty w tekście. Paweł Eustachy Leśniewski (1794-1855), pedagog, pisarz, przyrodnik. Elegancka oprawa współczesna w szerokie brązowe półskórki, grzbiety podzielone na sześć pół, w drugim i trzecim tytulatura na skórzanych szyldzikach. Stare podpisy własnościowe z 1904 r. (dwór Przegaliny na Lubelszczyźnie). Niewielkie przybrudzenia pap., kilka śladów po kredce na marginesach, brak kilku map i co najmniej 1 stalorytu. Rzadkie.
Ilośc odsłon: 903