[Księstwo Warszawskie]. Chełmiński Jan, Malibran Alphonse. L’Armée du Duché de Varsovie. Texte par le Commendant A. Malibran, ancien chef d’escadron d’artillerie. Paris (Paryż) 1913. J. Leroy et Cie, k. [3], s. III, [1], 314, [2], tabl. ilustr. 58 (w tym 48 kolor.), 39 cm, opr. współcz. płsk. z tłocz. i złoc., oryg. okł. brosz. zachowana.
Wydano w nakładzie 1000 egz. numerowanych (egz. bez numeru). Efektownie wydana, bogato ilustrowana historia armii Księstwa Warszawskiego w latach 1807-1815. Książka ozdobiona 48 barwnymi ilustracjami Jana W. Chełmińskiego (1851-1925), przedstawiającymi umundurowanie oficerów i żołnierzy poszczególnych formacji, w tym szwoleżerów gwardii spod Somosierry. Na ośmiu planszach czarno-białych portrety najwybitniejszych dowódców wojska polskiego w epoce napoleońskiej, w części końcowej dodatek zawierający opisy sztandarów, mundurów i odznaczeń. Elegancka oprawa w szeroki czarny półskórek, grzbiet podzielony zwięzami na pięć pól, w jednym tytulatura na skórzanym szyldziku, pod nim tłoczony złotem herb Księstwa Warszawskiego. Stan bardzo dobry. Ładny egzemplarz.
Ilośc odsłon: 822