Kruszewski Stanisław. Majątek państwa polskiego według stanu na dzień 1 stycznia 1927 r. Opracował… Przedmowa Stefan Starzyński. Warszawa 1931. Ministerstwo Skarbu, s. XVII, [3], 410, mapy 3 (rozkł.), mapa 1 (litografia rozkł. kolor.), liczne ilustr. i mapy w tekście, 23,5 cm, opr. z epoki ppł.
Druk na papierze kredowym. Bilans majątku narodowego Polski w pierwszym dziesięcioleciu po odzyskaniu państwowości. W zestawieniu uwzględniono m.in.: Nieruchomości i ruchomości w administracji cywilnej i wojskowej, majątki ziemskie, lasy państwowe, bogactwa mineralne, zasoby wodne, przedsiębiorstwa państwowe i prywatne, banki itp. W opasce na końcu rozkładana „Mapa poglądowa majątku państwowego Rzeczypospolitej Polskiej”. Nieznaczne otarcia oprawy, liczne nieaktualne pieczątki własnościowe, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 816