0. Karpiński Franciszek. Pamiętniki. Z przedmową Piotra Chmielowskiego. Warszawa 1898.
Karpiński Franciszek. Pamiętniki. Z przedmową Piotra Chmielowskiego. Warszawa 1898. Franc. Jul. Granowski i Sikorski (Biblioteka Dzieł Wyborowych, nr 59), s. 168, 18 cm, opr. pł. wyd. z tłocz. tyt. na grzbiecie.
Pieczęć na k. tyt.: „Z książek Stefana i Janiny Nekanda Trepków”. Pamiętniki „poety serca” doby oświecenia, związanego z dworami magnackimi, zawierające świadectwa o ludziach i czasach stanisławowskich, doprowadzone do końca XVIII w. Drobne otarcia opr. i przybrudzenia na odwrocie, wyblakłe złocenia na grzbiecie, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 996