0. Chłędowski Kazimierz. Rokoko we Włoszech. Ludzie – Literatura – Sztuka. Warszawa [i in.] 1915.
Chłędowski Kazimierz. Rokoko we Włoszech. Ludzie – Literatura – Sztuka. Warszawa [i in.] 1915. Gebethner i Wolff, s. [2], 582, [2], tabl. ilustr. 45, 25,5 cm, opr. wyd. wyk. w zakładzie introligatorskim Jana Franciszka Pugeta i Leonarda Jarzyny, szeroki płsk. marm. ze złoc., górny brzeg kart złoc., zach. okł. brosz.
Piękna literacko gawęda kreśląca na szerokim tle historycznym sylwetki najsłynniejszych postaci XVIII-wiecznych Włoch, takich jak Casanova, Carlo Goldoni, Pietro Metastasio, Alfieri i hrabina d’Albany, Canova. Monografia autorstwa Kazimierza Chłędowskiego (1843-1920) – historyka, polityka, powieściopisarza. Oprawa wydawnicza wykonana w warszawskim zakładzie introligatorskim Jana Franciszka Pugeta i Leonarda Jarzyny (sygnowana ślepym tłokiem: „Puget, Jarzyna i Ska, Warszawa”): półskórek brązowy marmurkowany, grzbiet płaski z bogatymi złoceniami, na licu powtórzona tytulatura, górny brzeg kart złocony, pozostałe brzegi nieobcięte, zachowane obie okładki broszurowe. Spękania i przetarcia skóry oprawy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 971