[Biżuteria patriotyczna] – Bransoleta. II poł. XIX w.
- 700,00 PLN
- R•••o
- 650,00 PLN
- 600,00 PLN
Czarna emalia, perełki, srebro; średnica 6,0 x 5,0 (owal), szerokość 1,2 cm.
Bransoletka w formie dwóch półkoli połączonych zawiaskiem i zameczkiem w formie zatrzasku. Od wewnątrz srebrna, od zewnątrz czarna emalia dekorowana motywem kłosów zboża. Znaki złotnika na zameczku (stosowane w zaborze austriackim). Tego typu biżuteria, popularna w całej Europie w II połowie XIX w., noszona była jako znak żałoby, na ziemiach polskich także jako wyraz żalu za straconą ojczyzną. Drobne otarcia emalii, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 942