[Czartoryski Adam Kazimierz] – Medal. K. E. Baerend. 1824 r.
- R•••••••••••k
- 380,00 PLN
- 360,00 PLN
- R•••••••••••k
- 340,00 PLN
- 320,00 PLN
Brąz; średnica 51 mm
Awers: popiersie Czartoryskiego. Rewers: tekst w dziesięciu wersach: „Adamo Principi Czartoryski Scholae Militaris Eo Duce...”. Sygnowany na awersie: „C. Baerend” (Karol Emanuel Baerend (1770-1826), rzeźbiarz i medalier; wykształcony w Dreźnie, od 1810 r. pracujący w Warszawie na stanowisku pierwszego medaliera przy nowo utworzonej mennicy). Medal wybity po śmierci Adama Kazimierza Czartoryskiego (1734-1823), generała ziem podolskich, mecenasa sztuki, komendanta Szkoły Rycerskiej na zamówienie byłych uczniów tejże szkoły. Niewielkie otarcia, zabrudzenia, stan dobry. Zamontowany na aksamitnym podkładzie (9,5 x 9,5 x 2,0 cm).
Ilośc odsłon: 910