0. Hartwig Edward (1909-2003) – „Solista baletu (Tancerz)”. II poł. XX w.
Hartwig Edward (1909-2003) – „Solista baletu (Tancerz)”. II poł. XX w.
Fotografia czarno-biała; 25,0 x 37,0 cm
Sygnowana na odwrocie flamastrem monogramem „EH” oraz dwoma pieczątkami autorskimi. Jedna z prac artysty poświęconych teatrowi i baletowi (zapewne przedstawia wybitnego tancerza Stanisław Szymańskiego). Edward Hartwig uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich artystów fotografików. W okresie międzywojennym związany z Lublinem, następnie z Warszawą. Zasłużony dla rozwoju polskiej fotografii, wiele wystawiał odnosząc sukcesy także zagranicą. Na odwrocie zapiski długopisem oraz ślady oprawy, nieznaczne uszkodzenie powierzchni zdjęcia, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 981