0. [Warszawa] – Zespół 4 fotografii. Lata 60./70. XX w.
[Warszawa] – Zespół 4 fotografii. Lata 60./70. XX w.
Fotografie czarno-białe; śr. o wym. 18,0 x 24,0 cm
W skład oferowanego zespołu wchodzą widoki: Stadionu Dziesięciolecia (otwartego 22 lipca 1955 r.); ulicy Marszałkowskiej z wieży kościoła Zbawiciela (z MDM-em i Pałacem Kultury); panorama miasta oraz nowo wzniesione osiedle na Służewcu, określone jako „Nieuciążliwa dzielnica przemysłowo-składowa” (na odwrocie tej fotografii stempel autorski Zbigniewa Matuszewskiego (ur. 1930), fotoreportera, członka ZPAF). Na odwrocie 3 zdjęć stemple Centralnej Agencji Fotograficznej. Wszystkie zdjęcia opisane na odwrocie ołówkiem, różną ręką, z krytycznymi opiniami dotyczącymi Warszawy („zabytkowa sylweta W-wy ginie”). Zażółcenia na odwrocie, nieznaczne uszkodzenia.
Ilośc odsłon: 812