Rydz Śmigły Edward (1886-1941), polityk i wojskowy, marszałek Polski, generalny inspektor Sił Zbrojnych. Zespół 6 fotografii. Lata 30. XX w.
- 950,00 PLN
- R•••o
- 900,00 PLN
- 850,00 PLN
- R•••o
- 800,00 PLN
- 750,00 PLN
- R•••o
- 700,00 PLN
- 650,00 PLN
Rydz Śmigły Edward (1886-1941), polityk i wojskowy, marszałek Polski, generalny inspektor Sił Zbrojnych. Zespół 6 fotografii. Lata 30. XX w. Fotografie czarno-białe śr. o wym. 13,0 x 18,0 cm.
Na odwrocie 4 fotografii stempel autorski: „W. Pikiel Fotograf-Ilustrator Wojskowego Instytutu Naukowo-Oświatowego [...]” – Witold Pikiel (1895-1943) był najpopularniejszym w okresie międzywojennym fotoreporterem wojskowym i rządowym. Na odwrocie jednej fotografii stempel autorski Jana Rysia (1889-1939?), cenionego fotografa działającego w okresie międzywojennym (dokumentującego m.in. walki Legionów w czasie I wojny światowej oraz oblężenie Warszawy w 1939 r.). Na fotografiach m.in.: 1. Rydz Śmigły składający podpis w księdze pamiątkowej w otoczeniu prezydenta Mościckiego, dygnitarzy i generalicji; 2. Marszałek przyjmujący ryngraf od delegacji ułanów; 3. spotkanie z królem Rumunii Karolem II w 1937 r.; 4. buława marszałkowska otrzymana od prezydenta Mościckiego w 1936 r. Nieznaczne uszkodzenia krawędzi, drobne zażółcenia, stan dobry.
Ilośc odsłon: 854