[II Rzeczpospolita] – „Tak wygląda opozycja P.P.S. wobec Rządu”. B.m., b.r. (po 1926?)
[II Rzeczpospolita] – „Tak wygląda opozycja P.P.S. wobec Rządu”. B.m., b.r. (po 1926); 47,5 x 31,5 cm.
Plakat polityczny skierowany przeciwko działaczom PPS, wyszydzający ich stosunek wobec rządu (wśród którego członków ukazano m.in. Józefa Piłsudskiego): „Nawet koń dorożkarski nie wierzy w prawdziwość w opozycji Polskich Pajaców Socjalistycznych”. Być może ma to związek z przewrotem majowym, kiedy to działacze PPS początkowo popierali działania Piłsudskiego, następnie w 1927 r. przeszli do opozycji (co ostatecznie doprowadziło do rozłamu w partii w 1928 r.). Plakat o wymowie antysocjalistycznej i prokomunistycznej. Nakład: „Zw. Zaw. Polskie”. Po konserwacji, zdublowany na bibułce, ubytek pap. w części środkowej uzupełniony.
Ilośc odsłon: 938