Gozdawa Jan [właśc. Małęczyński Jan]. Urok życia. Ilustracja W. d’Asté. Marsylia, jesień 1942, k. [1], 17, [1], 21,0 cm, oryg. okł. kart.
Egzemplarz nr 9 (odręcznie numerowany), z podpisem autora. Tomik wierszy miłosnych Jana Małęczyńskiego (1903-1982) – dyplomaty, konsula generalnego RP w Marsylii. Tekst poezji oraz ilustracje odbite metodą litograficzną, ręcznie kolorowane akwarelą. Książka odbita z udziałem wieloletniego przyjaciela Małęczyńskiego, a zarazem wydawcy jego poezji, sławnego typografa bibliofilskich druków we Florencji, a następnie w Nicei, Samuela Tyszkiewicza (patrz poz. 121). Drobne otarcia oprawy, poza tym stan dobry. Rzadkie – dostępna literatura nie notuje.
Ilośc odsłon: 853