0. Diderot Denis. Le Neveu de Rameau, d’après le manuscrit original publié par Georges Monval. Préface de M. Louis Barthou. Illustrations de Bernard Naudin. Paris (Paryż) 1924.
Diderot Denis. Le Neveu de Rameau, d’après le manuscrit original publié par Georges Monval. Préface de M. Louis Barthou. Illustrations de Bernard Naudin. Paris (Paryż) 1924. Auguste Blaizot, Éditeur, s. [8], XI, [2], 197, [3], tabl. ryc. 37 (1 oryginalny rysunek Bernarda Naudina i 36 akwafort – każda w dwóch stanach), 31,5 cm, opr. artystyczna marokin z dublurą i złoceniami, wykonana przez René Aussourda,etui ochronne.
Jeden z 55 numerowanych egzemplarzy wydanych na papierze japońskim z kompletem akwafort w dwóch stanach (egz. nr 4). Piękne bibliofilskie wydanie „Kuzynka mistrza Rameau” – najsłynniejszej obok „Kubusia Fatalisty i jego pana” powiastki filozoficznej w dorobku Denisa Diderota (1713-1784) – francuskiego pisarza i filozofa, współtwórcy Wielkiej Encyklopedii Francuskiej, jednego z głównych przedstawicieli oświecenia. Autorem ilustracji jest francuski malarz i grafik Bernard Naudin (1876-1946). Przed kartą tytułową wprawiony dodatkowo oryginalny rysunek Naudina. Oprawa artystyczna wykonana przez znanego paryskiego introligatora René Aussourda (sygnowana złotym tłokiem u dołu przedniej dublury: „René Aussourd”). Oprawa organiczna, granatowy marokin, grzbiet pięciopolowy, w dwóch polach złocona tytulatura, u dołu miejsce i data wydania książki, kanty oprawy ozdobione dwiema złotymi liniami, wewnętrzne strony obu okładek w formie dublury wykonanej z granatowego i czerwonego marokinu, wyklejki podwójne z opalizującej mory i ręcznie barwionego papieru, kapitałka szyta ręcznie, brzegi kart złocone, nieobcięte, zachowane okładki broszurowe. Oprawa w oryginalnym etui ochronnym wyłożonym materiałem i oklejonym papierem marmurkowanym. Stan bardzo dobry. Piękna francuska książka artystyczna w efektownej, perfekcyjnie wykonanej oprawie.
Ilośc odsłon: 958