Pieńkowski Ignacy (1877-1948) – Fragment katedry na Wawelu z Kaplicą Zygmuntowską. 1926 r.
Litografia barwna; 42,0 x 33,7 (cała plansza)
Sygnowana na kamieniu monogramem: „I.P.”. Ignacy Pieńkowski – malarz, profesor ASP w Krakowie, uczeń Axentowicza i Wyczółkowskiego, przedstawiciel postimpresjonizmu. Praca pochodzi z teki „Kraków. 6 autolitografii”, wspólnej pracy artystów krakowskich. Stan dobry.
Ilośc odsłon: 1212