Zaruba Jerzy (1891-1971) – Obywatele PRL-u (bikiniarz, ZMPowiec oraz członkini ZMP, maminsynek). Zespół 4 karykatur. Około 1952 r.
Cztery rysunki (tusz, papier); od 24,0 x 12,5 do 20,0 x 9,0 cm
Dwa rysunki sygnowane tuszem: „Zaruba 52”. Galeria charakterystycznych dla lat 50. XX w. typów: bikiniarz, ZMPowiec (wraz z koleżanką) oraz maminsynek (opisany kredką na odwrocie: „Nie hrabia Lalo tylko niedorajda, oferma tchórzliwa”). Nieznaczne zabrudzenia, ślady składania, stan dobry.
Ilośc odsłon: 1126