Callot Jacques (1583-1635) – „Balli di Sfessania” (9 akwafort).
Akwaforty (odbitki przycięte wokół odcisku płyty); frontispis 7,2 x 9,3, sygnowany na płycie: „Jac. Callot In. fe. Israel Silvestre ex.” oraz następujące ryciny cyklu: 1.„Cap. Esgangarato, Cap. Cocodrillo; 14” 7,2 x 9,2; 2. “Cap. Mala Gamba, Cap. Bellavita; 15” 7,3 x 9,6; 3.”Fracischina, Gian Farina; 17” 7,2 x 9,3; 4. ”Bello Sguardo, Couiello; 18” 7,1 x 9,2; 5. „Razullo, Cucurucu; 19” 7,2 x 9,2; 6. „Pasquariello Truonno, Meo Squaquara; 20” 7,1 x 9,3; 7. „Sig.ra Lucia, Trastullo; 21” 7,5 x 9,6; 8. „Cap Cardoni, Maramao; 22” 7,1 x 9,1. Frontispis i osiem rycin ze słynnego cyklu „Balli di Sfessania” (na który składały się 24 akwaforty przedstawiające postacie z komedii włoskich), uznawanego za jeden z najlepszych przykładów dojrzałej twórczości Callota, wybitnego grafika francuskiego. Seria powstała po powrocie artysty z Florencji do Nancy, na podstawie rysunków wykonanych we Włoszech. Oferowane ryciny pochodzą z wydania z ok. połowy XVIII w. (stan V). Ryciny naklejone na karty papieru, nieznaczne zabrudzenia, papier w tonacji beżowej.
Ilośc odsłon: 1156