0. Kościuszko Tadeusz (1746-1817), generał wojsk polskich i amerykańskich, Najwyższy Naczelnik w 1794 r. Lit. F. Walkiewicz. Pocz. XX w.
Kościuszko Tadeusz (1746-1817), generał wojsk polskich i amerykańskich, Najwyższy Naczelnik w 1794 r. Lit. F. Walkiewicz. Pocz. XX w.
Litografia barwna; 34,0 x 24,0 (w świetle oprawy)
Popiersie Kościuszki według słynnego portretu Józefa Grassiego. Grafika sygnowana na kamieniu – litografował Feliks Walkiewicz, grafik pracujący w Warszawie na początku XX w., stale współpracujący m.in. z zakładem Jana Cotty. Odbita w warszawskim zakładzie Jana Cotty, nakładem Towarzystwa Wydawniczego „Świt” (Chlebowski, Michałowski). Po konserwacji, naklejona na karton, przebarwienia pap. Oprawiona w ramę 43,0 x 32,0 cm.
Ilośc odsłon: 1099