[Lubelszczyzna - Dąbrowica] – „Szczątki zamku w Dąbrowicy od strony południowej”.Lit. J. Cegliński. 1857 r.
Litografia na tincie; 17,7 x 21,5 (pl. 25,3 x 29,8)
Widok zamku w Dąbrowicy na Lubelszczyźnie, od XIV w. siedziby rodziny Firlejów. Poniżej tytuł oraz sygnatury – rysował z natury Adam Lerue (zm. 1863), rysownik i malarz, jeden z najbardziej zasłużonych artystów w zakresie inwentaryzacji polskich zabytków. Litografował Julian Cegliński (1827-1910), grafika pochodzi z wydanego w Warszawie w zakładzie Adolfa Pecq’a „Albumu Lubelskiego”. Przedarcie prawego marginesu podklejone, zażółcenie papieru, nieznacznie przycięte marginesy, poza tym stan dobry.
Ilośc odsłon: 1145