[Autografy arystokracji]. Horoskop na dzień urodzin ułożony wyjątkami z dzieł A. Mickiewicza przez A. P. Kraków 1882. W Drukarni „Czasu” Fr. Kluszczyckiego i Sp. pod zarządem J. Łakocińskiego, [1], k. nlb. 142, [1], 16,0 cm, opr. pł. z epoki ze złoc. i tłocz.
Kalendarz – sztambuch, z autografami i wpisami w języku polskim i francuskim osobistości końca XIX w. Autografy osób z rodzin arystokratyczno-ziemiańskich, głównie wielkopolskich, z lat 1883-1890. Wśród nich m.in. hr. Bnińscy, Chłapowscy, Czarneccy, ks. Czetwertyńscy, Horwatt, Kończów, Kurnatowscy, Łąccy, Niemojowscy, Ponińscy, Potworowscy, Sczanieccy, hr. Szeptyccy, Taczanowscy, hr. Tarnowscy, Turnów i Żółtowscy. Z ciekawszych autografów na uwagę zasługuje wpis Deotymy czyli Jadwigi Łuszczewskiej (1834-1908), poetki i powieściopisarki, z obszerną dedykacją z okazji jej pobytu w Poznaniu w lutym 1883 r.; wielkopolskich działaczy politycznych i społeczno-gospodarczych, jak: Zdzisław ks. Czartoryski (1845-1909), Stanisław hr. Broel-Plater (1822-1890) i Stanisław hr. Żółtowski (1845-1909) z Niechanowa; Roman hr. Szeptycki (1865-1944), późniejszy arcybiskup metropolita lwowski i halicki w obrządku grecko-katolickim pod imieniem Andrzej oraz Marian Strzembosz (1863-1935), malarz. Dwie karty z zapiskami współczesnymi. Blok oprawy rozluźniony, płótno oprawy zaplamione.
Ilośc odsłon: 1058