[Troki] – Testament Kazimierza Rembowicza. Kniaziowy Las 1766.
[Troki] – Testament Kazimierza Rembowicza. Dat. Kniaziowy Las, 9 X 1766 r. Z odręcznymi podpisami świadków. Bifolium, 33,5 cm.
Język polski. Ostatnia wola Kazimierza Rembowicza, spisana w celu uniknięcia „kłótni i prawnych cergielacyi”, z zapisami na rzecz kościołów dominikanów i bernardynów w Trokach oraz rozdzieleniem majątku pomiędzy „miłą” żonę, trzech synów i trzy córki. Rembowicz jako niepiśmienny podpisany trzema krzyżykami, poza tym podpisy świadków (Florian Józef Lanckoroński, Władysław Trzeciak, Bałtranic Talanowicz, M. P. Paszkowski). Po konserwacji (ślady zalania i składania, drobne ubytki pap. uzupełnione).
Ilośc odsłon: 895